Aktualności


Dla Psa i Kota
Dla Psa i Kota
22.05.2019

KLESZCZE RAZ JESZCZE

 

Trwa sezon aktywności kleszczy. Deszczowa pogoda utrzymująca się od kilku dni sprzyja żerowaniu tych pajęczaków.


Pamiętajmy o profilaktyce czyli o prawidłowym zabezpieczeniu psa czy kota - skutecznymi preparatami.
To da nam ogromną przewagę w walce z konsekwencjami ugryzień przez te pajęczaki. Na rynku dostępne są trzy rodzaje preparatów. W naszej ocenie najskuteczniejsze są:

 

- w kropelkach lub aerozolu (Fiprex, Frontline czy Advantix)
w tabletkach ( Bravecto, Nex Gard czy Simparica)
Obroże ( Foresto czy Kiltix)

 

W doborze odpowiedniego dla waszego zwierzaka preparatu, poproście lekarza weterynarii i koniecznie zapoznajcie się z ulotką załączoną do produktu. Zawiera szczegółowe informacje odnośnie zastosowania i działania leku.

Kleszcze nie lubią suszy i słońca. Najłatwiej jest je spotkać w miejscach wilgotnych i zacienionych. Chętnie przebywają na wysokich trawach, krzewach oraz w miejscach, w których wcześniej stała woda. Niestety, bardzo głodne kleszcze nawet podczas suszy potrafią opuścić komfortowe stanowiska i udać się na polowanie.

Co zrobić, kiedy jednak odkryjemy kleszcza na skórze naszego pupila?

Badania dowodzą, że jeśli usuniemy intruza w ciągu 24 godzin od ugryzienia, ryzyko zakażenia przenoszonymi przez niego chorobami jest stosunkowo niewielkie.

 

Eksperci uczulają, by wbitego w skórę pajęczaka nie smarować żadnym tłuszczem, sokiem z cebuli ani czymkolwiek innym. Jeżeli zdecydujecie się na samodzielne usunięcie kleszcza, pamiętajcie aby chwycić go tuż przy skórze i zdecydowanym ruchem wyciągnąć w kierunku prostopadłym do miejsca wbicia. Trzeba też uważać, by nie nacisnąć na jego opity odwłok – może to spowodować, że pajęczak zwróci zawartość treści pokarmowej a to właśnie tam przebywają przenoszące choroby drobnoustroje.

Na rynku są dostępne łatwe w obsłudze przyrządy - szczypce, lasso, pompka czy kleszczołapki. Dla osób niemających doświadczenia w usuwaniu kleszczy najlepsze będzie urządzenie do wymrażania z dołączonymi narzędziami do usunięcia pajęczaka. Zamrażanie jest dobrą alternatywą, ponieważ natychmiastowo blokowane jest zwrócenie treści pokarmowej wraz ze śliną kleszcza. Za pomocą takich narzędzi łatwo wyciągnąć zarówno postać dorosłą, jak i larwę czy nimfę.

Jeśli macie taką możliwość możecie poprosić o pomoc lekarza weterynarii.

Co zrobić z wyjętym kleszczem?

Wystarczy tu najzwyczajniejszy alkohol 40%, w którym zanurzamy kleszcza od razu po wyjęciu. Po około 40 sekundach będzie martwy. Samo zgniecenie kleszcza może być tylko pozornym jego unicestwieniem.

Jeżeli regularnie zabezpieczacie wasze zwierzęta przed tymi pasożytami ryzyko zakażenia groźną babesziozą czy boreliozą jest niewielkie.
Nawet jeśli znajdziemy wgryzionego w skórę pajęczaka będzie on z pewnością martwy. Wszystkie skuteczne preparaty przeciwkleszczowe mają podobne działanie - utrzymują w skórze zwierzęcia aktywną substancję, która po ugryzieniu przez kleszcza - zabija go.

 

DLA PSA I KOTA

Weterynarz Ursus
Weterynarz Ursus
19.12.2018

Laboratorium Biochemiczne

Szanowni Państwo

09.11.2018

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Witamy, 
Chcielibyśmy poinformować państwa iż od listopada 2018 roku w przychodni DLA PSA I KOTA wprowadziliśmy możliwość umówienia się na wizytę internistyczną bądź konsultację specjalistyczną w konkretnym terminie.

WETERYNARZ URSUS
WETERYNARZ URSUS
13.08.2018

ORŁY WETERYNARII

KOCHANI!!
Otrzymaliśmy dziś telefon z bardzo miłą informacją
Zupełnie niczego nieświadomi zostaliśmy uczestnikami plebiscytu na najlepszą lecznicę weterynaryjną w Warszawie - ORŁY WETERYNARII.

weterynarz ursus
weterynarz ursus
04.07.2018

PIĘKNY UŚMIECH NA WAKACJE

PRZYCHODNIA DLA PSA I KOTA JEST WYPOSAŻONA W NOWOCZESNY UNIT STOMATOLOGICZNY, KTÓRY POZWALA NA WYKONYWANIE PROFESJONALNYCH ZABIEGÓW.

WETERYNARZ URSUS
WETERYNARZ URSUS
18.05.2018

IDENTYFIKATOR SAFE-ANIMAL

SZCZEPIENIA PRZECIW WŚCIEKLIŹNIE Z IDENTYFIKATOREM SAFE- ANIMAL!!!

TLENOTERAPIA
TLENOTERAPIA
18.05.2018

TLENOTERAPIA

Przychodnia Dla Psa i Kota jest wyposażona w koncentrator tlenu oraz klatkę tlenową umożliwiającą prowadzenie terapii tlenem.

12.04.2018

KOCIMIĘTKA

Dziś temat poważny - KOCIE DRAGI !!!
Przedstawiamy zioło ... "Kocimiętka"
Kocimiętka to niepozorne zioło, wprawiające Twojego kota w stan prawdziwej euforii. Dla zwierzaka, który poczuje zapach tej rośliny, otaczający świat przestaje istnieć.
Olejki eteryczne kocimiętki zawierają w sobie substancję o nazwie nepetalakton, która działa na koty jak feromon. Tarzając się więc w kocimiętce, bardzo możliwe, że twój kot myśli sobie, że ma właśnie do czynienia z najgorętszą kocicą na dzielni
Podatność kota na kocimiętkę jest warunkowana genetycznie. Szacuje się, że około 75 – 80% kotów jest wrażliwych na jej zapach i traktuje ją jako silny atraktant.
Wpływ, który kocimiętka wywiera na koty, może wykorzystać każdy właściciel. Oto, co możesz za sprawą tego zioła osiągnąć:
zachęcić kota do zabawy – Wystarczy spryskać sprejem z kocimiętką zabawki lub nasypać na podłogę trochę suszonej rośliny.
przywrócić do łask zapomniane zabawki – Należy im nadać zapach kocimiętki, np. zamykając na chwilę w woreczku z tym ziołem.
przekonać kota do jakiegoś miejsca, wyznaczyć mu „kocią strefę” – Wystarczy w tych miejscach nasypać kocimiętkę lub spryskać je sprejem
Aby przekonać kota do używania drapaka, także można natrzeć go kocimiętką.
zneutralizować inny zapach – Przykładowo gdy wracasz od znajomych i kot czuje zapach psa lub obcego kota.
Kocimiętka dostępna jest pod następującymi postaciami:
żywa roślina w doniczce,
suszone liście,
krople,
sprej,
Dla Psa i Kota

Mikrociip
Mikrociip
11.02.2017

CZIPOWANIE ZWIERZĄT

W przychodni DLA PSA I KOTA  świadczymy usługę czipowania waszych czworonożnych przyjaciół.

Lola
Lola
03.04.2017

NOWA PRACOWNIA RTG

ZAPRASZAMY DO NOWOCZESNEJ PRACOWNI RTG, KTÓRA MIESCI SIĘ W NASZEJ PRZYCHODNI PRZY ULICY RYNKOWEJ 5 W WARSZAWIE URSUS.