Aktualności


Ursus weterynarz
Ursus weterynarz
22.04.2021

MOCNI W ZĘBACH

Ponad 60 % psów i kotów powyżej 2-go roku życia ma problemy z chorobami przyzębia. Wraz z wiekiem ten procent rośnie. Są rasy , u których takie problemy zdarzają się dużo częściej.

Pieski Yorkshire terrier praktycznie w 100% są narażone na choroby występujące w jamie ustnej.Również u ras brachycefalicznych (ze spłaszczonym pyszczkiem ) , z racji spiętrzenia zębów , dużo częściej dochodzi do odkładania się kamienia nazębnego oraz chorób przyzębia ( tkanek otaczających i utrzymujących ząb w zębodole).

 

Należy pamiętać, że piesek ma 40 zębów stałych, kotek 30 , jest co dbać. Do chorób przyzębia dochodzi w momencie kiedy bakterie grasujące w jamie ustnej tworzą płytkę nazębną, co skutkuje odkładaniem się kamienia nazębnego na koronach jak i w kieszonkach. W konsekwencji dochodzi do zakażenia otaczających ząb tkanek. Właściciele czworonogów dotkniętych tym problemem, uskarżają się często na nieprzyjemny zapach z jamy ustnej swoich pupili. Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania chorobom przyzębia jest kontrola nad płytką bakteryjną. Mamy dwie metody: profilaktykę aktywną i pasywną.

Do aktywnej należy szczotkowanie codzienne zębów z użyciem pasty np. Petosan ( na chwilę obecną najskuteczniejsza metoda), codzienne nakładanie specjalnych stomatologicznych żeli (Maxiguard Ora Zn) , preparatów w postaci sprayu ( Vet Protector). Pasywna polega na stosowaniu diet stomatologicznych typu dental ( wg badań druga najskuteczniejsza metoda zapobiegania kumulacji płytki) , gryzaków, podawania do wody płynów stomatologicznych przeznaczonych dla psów i kotów.

Podsumowując płytka bakteryjna jest główną przyczyną chorób przyzębia. Najlepszą metodą zapobiegania jej powstawaniu jest higiena jamy ustnej. Najlepszą opcją higieny jest kombinacja jej aktywnych i pasywnych metod.

 

DLA PSA I KOTA

Weterynarz Ursus

Weterynarz Ursus
Weterynarz Ursus
10.08.2020

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Weterynarz Ursus
Weterynarz Ursus
29.09.2020

STOMATOLOGIA

Szkolimy się dla Was !!!

Paszport  DLA PSA I KOTA
Paszport DLA PSA I KOTA
30.06.2019

PASZPORT DLA PSA I KOTA

Wyjazd z psem lub kotem za granicę wiąże się z koniecznością wyrobienia dla naszego pupila paszportu a w niektórych krajach, wykonania również pewnych obowiązkowych szczepień. Posiadanie paszportu dla psa (ale też kota czy fretki) jest obowiązkowe nie tylko na terenie Unii Europejskiej. Podobne prawo obowiązuje w Norwegii, Islandii, Lichtenstein, Szwajcarii, San Marino, Monako, Andorze oraz Watykanie. W krajach tych powinniśmy obok paszportu posiadać przy sobie aktualny dowód szczepienia przeciwko wściekliźnie.
Planując wakacje z psem za granicą, na przykład w Anglii, Irlandii, Szwecji czy na Malcie potrzebne będzie zaświadczenie lub wpis w paszporcie o leczeniu przeciwpasożytniczym, szczególnie przeciw tasiemcowi czy bąblowicy.

Dla Psa i Kota
Dla Psa i Kota
22.05.2019

KLESZCZE RAZ JESZCZE

Weterynarz Ursus
Weterynarz Ursus
19.12.2018

Laboratorium Biochemiczne

Szanowni Państwo

Weterynarz Ursus
Weterynarz Ursus
09.11.2018

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Witamy, 
Chcielibyśmy poinformować państwa iż od listopada 2018 roku w przychodni DLA PSA I KOTA wprowadziliśmy możliwość umówienia się na wizytę internistyczną bądź konsultację specjalistyczną w konkretnym terminie.

WETERYNARZ URSUS
WETERYNARZ URSUS
13.08.2018

ORŁY WETERYNARII

KOCHANI!!
Otrzymaliśmy dziś telefon z bardzo miłą informacją
Zupełnie niczego nieświadomi zostaliśmy uczestnikami plebiscytu na najlepszą lecznicę weterynaryjną w Warszawie - ORŁY WETERYNARII.

weterynarz ursus
weterynarz ursus
04.07.2018

PIĘKNY UŚMIECH NA WAKACJE

PRZYCHODNIA DLA PSA I KOTA JEST WYPOSAŻONA W NOWOCZESNY UNIT STOMATOLOGICZNY, KTÓRY POZWALA NA WYKONYWANIE PROFESJONALNYCH ZABIEGÓW.

WETERYNARZ URSUS
WETERYNARZ URSUS
18.05.2018

IDENTYFIKATOR SAFE-ANIMAL

SZCZEPIENIA PRZECIW WŚCIEKLIŹNIE Z IDENTYFIKATOREM SAFE- ANIMAL!!!

RODO
RODO
18.05.2018

RODO

Klauzula Informacyjna RODO
W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

12.04.2018

KOCIMIĘTKA

Dziś temat poważny - KOCIE DRAGI !!!
Przedstawiamy zioło ... "Kocimiętka"
Kocimiętka to niepozorne zioło, wprawiające Twojego kota w stan prawdziwej euforii. Dla zwierzaka, który poczuje zapach tej rośliny, otaczający świat przestaje istnieć.
Olejki eteryczne kocimiętki zawierają w sobie substancję o nazwie nepetalakton, która działa na koty jak feromon. Tarzając się więc w kocimiętce, bardzo możliwe, że twój kot myśli sobie, że ma właśnie do czynienia z najgorętszą kocicą na dzielni
Podatność kota na kocimiętkę jest warunkowana genetycznie. Szacuje się, że około 75 – 80% kotów jest wrażliwych na jej zapach i traktuje ją jako silny atraktant.
Wpływ, który kocimiętka wywiera na koty, może wykorzystać każdy właściciel. Oto, co możesz za sprawą tego zioła osiągnąć:
zachęcić kota do zabawy – Wystarczy spryskać sprejem z kocimiętką zabawki lub nasypać na podłogę trochę suszonej rośliny.
przywrócić do łask zapomniane zabawki – Należy im nadać zapach kocimiętki, np. zamykając na chwilę w woreczku z tym ziołem.
przekonać kota do jakiegoś miejsca, wyznaczyć mu „kocią strefę” – Wystarczy w tych miejscach nasypać kocimiętkę lub spryskać je sprejem
Aby przekonać kota do używania drapaka, także można natrzeć go kocimiętką.
zneutralizować inny zapach – Przykładowo gdy wracasz od znajomych i kot czuje zapach psa lub obcego kota.
Kocimiętka dostępna jest pod następującymi postaciami:
żywa roślina w doniczce,
suszone liście,
krople,
sprej,
Dla Psa i Kota

Mikrociip
Mikrociip
11.02.2017

CZIPOWANIE ZWIERZĄT

W przychodni DLA PSA I KOTA  świadczymy usługę czipowania waszych czworonożnych przyjaciół.